پودر کاکائو

پودر کاکائو الکالایز چیست؟ | طرز تهیه پودر کاکائو نچرال + فیلم تولید

در این بخش، به بررسی چندین مبحث از جمله اینکه پودر کاکائو الکالایز چیست و قیمت آن چقدر است؟ چه تفاوتی بین پودر کاکائو تیره و روشن وجود دارد پرداخته ایم و همینطور مسائل مرتبط به پودر کاکائو را به صورت کامل توضیح داده ایم.

 

پودر کاکائو الکالایز چیست

پودر کاکائو آلکالایز یکی از گونه های پودر کاکائو می باشد که از رنگ تیره ای برخوردار است. این محصول در صنعت شکلات سازی و تولید شیرینی های مختلف کاربرد دارد و از آنجایی که طعم بسیار عالی دارد در محصولات غذایی بیشماری مورد استفاده قرار می گیرد.

به این ترتیب، کارخانجات و تولیدی هایی که در کار تولید کلوچه، ویفر، انواع کیک و شیرینی هستند این ماده اولیه را در تناژهای بالا سفارش می دهند که مهمترین دلیل آن علاقه مردم به محصولات کاکائویی است که توسط پودر کاکائو تولید می شوند.

پودر کاکائو الکالایز چیست (Alkalized Cocoa Powder)

پودر کاکائو الکالایز چیست (Alkalized Cocoa Powder)

اکنون به صورت جامع تر به این پرسش که پودر کاکائو الکالایز چیست (Alkalized Cocoa Powder) پاسخ می دهیم. پودر کاکائو از فرآورده های میوه درخت کاکائو است و از دانه هایی که درون این میوه ها قرار دارند پدید می آید.

به این صورت که میوه ها را بعد از برداشت در محیطی قرار می دهند تا کاملا خشک و پوسیده گردند و در نهایت، با جدا کردن دانه ها و انجام چندین عملیات فشرده سازی بر روی آنها فرآورده هایی نظیر کره کاکائو و پودر کاکائو به دست می آورند که هر دو از مواد اصلی تولید شکلات و شیرینی به حساب می آیند.

در ابتدا، فرآورده پودر کاکائو از گونه پودر کاکائو طبیعی می باشد که رنگ روشنی دارد و متفاوت از نوع آلکالایز است. برای به دست آوردن مدل آلکالایز یا قلیایی شده نیز بایستی چندین ماده به آن افزوده گردد تا رنگ و طعمش تغییر یابد.

تفاوت پودر کاکائو تیره و روشن در چیست؟

تفاوت پودر کاکائو تیره و روشن در چیست؟

یکی از پرسش های پر تکرار این است که تفاوت پودر کاکائو تیره و روشن در چیست؟ توجه داشته باشید که این محصولات در چندین ویژگی با یکدیگر تفاوت دارند که این تفاوت ها عبارتند از رنگ، عطر و طعم متفاوت و هر یک از آنها کاربردهای ویژه ای در صنعت شیرینی جات دارند.

در رابطه با طعم های پودر کاکائو، این مدل آلکالایز است که از طعم ملایم تری برخوردار می باشد در صورتی که مدل طبیعی طعم تلخ تری دارد.

این طعم تلخ پودر کاکائو نچرال نشان دهنده ارگانیک بودن آن است و اینکه فاقد افزودنی می باشد. این محصول به دلیل تلخی زیاد کمتر مورد استفاده تولید کنندگان قرار می گیرد و قیمت کمتری نیز دارد ولی همچنان از مواد اولیه پر مصرف صنایع غذایی به شمار می آید.

فروش فله ای پودر کاکائو آلکالایز با کیفیت

فروش فله ای پودر کاکائو آلکالایز با کیفیت

فروش فله ای پودر کاکائو آلکالایز با کیفیت توسط بازرگانی سورن در برندها و قیمت های متفاوت صورت می گیرد. پکیج این محصولات 25 کیلویی است و قابل ارسال به اقصی نقاط کشور نیز می باشد.

در رابطه با پودر کاکائو الکالایز نیز همانطور که اشاره شد افزودنی های به خصوصی دارد نظیر کربنات پتاسیم که سبب طعم ملایم آن می شوند. همچنین این محصول تحت اسامی دیگری نیز به فروش می رسد که این عناوین عبارتند از پودر کاکائو فرآیند هلندی، دارک یا تیره، قلیایی شده و همین آلکالایز.

قیمت جهانی پودر کاکائو (Cocoa Powder)

قیمت جهانی پودر کاکائو (Cocoa Powder)

قیمت جهانی پودر کاکائو (Cocoa Powder) بر اساس برندها تعیین می گردد. در بازار جهانی، شاهد حضور برندهای زیادی هستیم که طبیعتا این محصولات از نظر قیمت یکسان نیستند. اگر به دنبال پودر کاکائو ارزان قیمت هستید برندهای کشور اندونزی را به شما عزیزان پیشنهاد می کنم.

اندونزی دارای سه برند معروف پودر کاکائو با اسامی کارگیل، جامبی و روچر است که کیفیت لازم را دارند و از قیمت مناسبی هم برخودار هستند. این محصولات هم اکنون در مجموعه Soren  موجود می باشند و تولید کنندگان می توانند از طریق همین سایت سفارش آنها را انجام دهند.

 

طرز تهیه پودر کاکائو طبیعی نچرال چگونه است؟

برای آشنایی بیشتر با روش تولید پودر کاکائو که از درختان کاکائو در آفریقا برداشت می شود و یادگیری طرز تهیه پودر کاکائو که بسیار جالب است ویدوی زیر را مشاهده بفرمایید.

 

 

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا